Перспективи професії СЕО-спеціаліста

Що б ви побажали, або якісь останні настанови, слова дали тим людям, які збираються приступити вже до розкручування свого проекту. Або у них він уже створений, пара сторінок, або вони тільки збираються створювати, ну або якісь побажання, можливо?

Мені здається, що все йде до того, що професія сео-спеціаліста – технар, який знає якісь слабкі місця пошукової машини, і завдяки маніпулюванню цими слабкими місцями йому вдається сайт просувати. Так от мені здається що ця професія з часом зникне.

Або люди повинні будуть трансформуватися в тих фахівців, які вміють змінювати сайти з метою підвищення їх зручності, ефективності, вирішення певних бізнес-задач. Відповідно моя порада новачкам – не намагатися йти з головою в ceo, a краще піти з головою в проблему тих конкретних людей, яких ви хочете побачити на своєму сайті. Спробувати просто проаналізувати, що їм потрібно, що їм зручно-незручно і такий підхід дозволить створити не просто ресурс потрібний людям, а ресурс, який буде працювати всупереч існуванню думки Яндекса і Гугла.

Адже уявіть, якщо ми фокусуємося тільки на трафіку Яндекса, то, на скільки залежний бізнес у нас виходить? В один момент Яндекс поміняє алгоритм, або просто вважатиме наш сайт … ну сервер у нього зламається, база зітреться, скільки часу піде на відновлення індексу нашого сайту? Поняття ми не маємо, ми з ним договір не укладали.

Виходить якщо ми весь наш бізнес будуємо як бізнес залежності від пошукової машини – ми дуже сильно ризикуємо.

І навпаки – якщо ми спочатку йдемо по шляху формування лояльної аудиторії передплатників, читачів, в даному випадку не важливо на скільки тісно ми зав’язуємо з контактами людей, важливо що у нас є люди, які наш сайт знають всупереч пошуковому запиту. Тобто пошукові запити – важливі. Це перший канал контакту з сайтом, але не єдиний, якщо ми збираємося існувати в часі. Тому моя порада – фокусуватися на довгострокових відносинах з відвідувачами сайту, і робити все, для того, щоб цим відвідувачам було добре на сайті, зручно і було зручно приводити інших нових відвідувачів, необов’язково засобами Яндекса або Гугла.

Be Sociable, Share!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *